نوشته شده توسط : ali

ثبت شرکت در انزلی

منطقه آزاد انزلی و محدوده آن در ابتدای تاسیس:

موسسه ثبت شرکت کریم خان تمامی خدمات در رابطه با ثبت شرکت در انزلی را در اختیار شما قرار می دهد ، جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02188946700 تماس حاصل فرمایید.

منطقه آزاد تجاری - صنعتی انزلی به موجب ماده واحده قانون ایجاد مناطق آزاد تجاری – صنعتی آبادان و خرمشهر، جلفا و بندر انزلی ( مصوب ۲۳/۶/۱۳۸۲ مجلس ) كه اشعار می دارد " محدوده ای از منطقه شهرستانهای آبادان و خرمشهر و محدوده ای از شهرستانهای جلفا و بندر انزلی كه هیات وزیران تعیین می كند به عنوان مناطق آزاد تجاری – صنعتی شناخته می شود . كه این مناطق در كلیه امور بر اساس قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری – صنعتی مصوب ۷/۶/۱۳۷۲ و اصلاحات بعدی آن اداره خواهند شد " ایجاد گردید .

اساسنامه سازمان در مورخ ۴/۵/۱۳۸۳ به تایید هیات محترم دولت رسیده و نقشه محدوده در تاریخ ۸/۳/۱۳۸۴ ابلاغ گردیده است. بنابراین سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی سازمانی نوپاست كه عملاً از اواخر سال ۸۴ فعالیتهای خورا بر اساس این قانون شروع كرده است. منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی اهدافی همچون عمران و آبادانی و ارایه خدمات عمومی، رشد و توسعه اقتصادی، جذب سرمایه گذاری خارجی و داخلی، ایجاد اشتغال سالم و مولد، تنظیم بازار كار و كالا، تشویق تولید و صادرات كالا، ورود و حضور فعال در بازارهای منطقه ای و جهانی، جذب فناوریهای جدید و انتقال علم و دانش فنی به عوامل تولید داخلی همسو با توسعه علمی و فناوری جهان، تسریع در فرآیندهای تجاری و اقتصادی و فناوری را با ایجاد بستر مناسب جهت انجام آزمایشی طرحها و تعمیم آن به سراسر كشور كه رسالت تعامل فعال با جهان، منطبق با اسناد چشم انداز بیست ساله كشور را دنبال می كند.

این منطقه شامل محدوده ای از شهرستان انزلی به مساحت تقریبی ۳۲۰۰ هكتار خشكی و تا عمق دو كیلومتر از آبهای ساحلی محدوده می شد. محدوده منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی ( به غیر از محدوده بندری ) از غرب به اراضی نیروی دریایی و محدوده روستای طالب آباد و از سوی شرق به روستای چپرپرد پایین منتهی می شود.

كه در سه محدوده جدا از هم به شرح ذیل در نظر گرفته شده است كه هر یك پتانسیل خاص خود را دارند. این سه محدوده عبارتند از: ناحیه گلشن و فاز تجارت به مساحت ۲۰۹۱ هكتار كه شامل اراضی مناسب طبیعی، با تراكم جمعیت پایین و مناطق مسكونی، كمترین مقدار زمین جهت شالی كاری، دسترسی به سواحل مناسب و وجود اماكن و تاسیسات تفریحی و توریستی منطقه.

 

شهرك صنعتی حسن رود و ناحیه اطراف آن به مساحت ۹۴۶ هكتار كه شامل شهرك صنعتی، اراضی منابع ملی و مجاور تالاب می باشد.

محدوده بندری منطقه آزاد انزلی به مساحت ۱۰۶ هكتار، كه این امر مطلوبیت وجاذبه های منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی را برای ارائه تسهیلات در زمینه تخلیه و بارگیری و سایر امور ارتقا داده است.

 

افزایش محدوده منطقه آزاد انزلی در اردیبهشت ماه ۱۳۹۳

 

با پیگیری های صورت گرفته از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی؛ بنا بر تصویب نامه وزیران عضو شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی كه به تأیید ریاست محترم جمهور رسید بنا بر پیشنهاد دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی و به استناد ماده واحده قانون ایجاد مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی آبادان و خرمشهر، جلفا و بندرانزلی ـ مصوب ۱۳۸۲ـ و با رعایت تصویب‌نامه شماره ۱۱۳۲۰۰/ت۴۹۵۱۶هـ مورخ ۵/۶/۱۳۹۲ محدوده منطقه آزاد انزلی گسترش یافت:

 

۱ـ محدوده‌ای به مساحت (۶۴۸۹) هكتار مشتمل بر محدوده‌های زیر به شرح نقشه پیوست كه تأییدشده به مهر دفتر هیأت دولت است، به محدوده منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی انزلی الحاق می‌شود:

 

الف ـ محدوده‌ای به مساحت (۵۵۷۸) هكتار از شمال به طول (۲۱۹۰۵) متر به دریا، از جنوب به طول (۲۹۰۵۲) متر به اراضی محدوده شهرستان رشت، از غرب به طول (۳۳۵۰) متـر به مـحدوده فـعلی منطقه آزاد تـجاری ـ صنعتی انزلی و از شـرق بـه طول (۶۱۸۱) متر به رودخانه سفیدرود واقع در شرق محدوده فعلی منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی انزلی.

 

ب ـ محدوده‌ای به مساحت (۴۰۸) هكتار از شمال به طول (۵۷۰۷) متر به دریا، از جنوب به طول (۱۱۵۰) متر به اراضی روستای طالب‌آباد شهرستان بندرانزلی، (ثبت شرکت کریم خان) از شرق به طول (۵۴۶) متر به محدوده فعلی منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی انزلی و از غرب به طول (۱۳۸۶) متر به كانال طالب‌آباد انزلی.

 

ج ـ جمع مساحت افزایش داده شده در جنوب منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی انزلی بابت اصلاح محدوده مصوب فعلی جنوباً به كنار گذر امامزاده هاشم به انزلی به مساحت (۲۸۰) هكتار و مساحت دریایی به عمق (۲) كیلومتر از محدوده فعلی منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی انزلی در محل روستای چپرپرد تا رودخانه سفیدرود.

 

۲ـ سازمان منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی انزلی موظف به تهیه طرح جامع محدوده یادشده با در نظر گرفتن گرایش‌های غالب منطقه و ارایه آن به دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی می‌باشد.

 

۳ـ سازمان مذكور موظف به رعایت الزامات زیست محیطی در محدوده یادشده می‌باشد.

 

درنتیجه محدوده منطقه آزاد انزلی از ۳۲۰۰ هكتار به بیش از ۹۴۰۰ هكتار افزایش یافت.

 

 

 

 

 

مزیتهای قانونی منطقه آزاد انزلی

 

 

آزادی كامل ورود و خروج سرمایه.

آزادی مشاركت سرمایه گذاری خارجی تا سقف ۱۰۰ درصد.

تضمین كامل سرمایه های خارجی و سود حاصل از آنها.

معافیت مالیاتی ۱۵ ساله كه تا ۲۰ سال افزایش پیدا نموده است.

معافیت از پرداخت هرگونه حقوق گمركی و سود بازرگانی برای واردات مواد اولیه، ماشین آلات و قطعات یدكی جهت تولید كنندگان منطقه.

معافیت گمركی برای ورود كالاهای ساخته شده در منطقه آزاد به داخل كشور به میزان ارزش افزوده.

امكان ترانزیت و صدور مجدد كالا بدون محدودیت.

امكان مشاركت سرمایه گذاری داخلی و خارجی.

معافیت گمركی برای ورود كالاهای ساخته شده در منطقه به داخل كشور.

امكان ورود كالا بدون پرداخت عوارض گمركی و سود بازرگانی منطقه.

امكان ورود اتباع خارجی از طریق مبادی ورودی و خروجی مجاز مناطق ،بدون نیاز به صدور روادید قبلی.

فروش و اجاره زمین به سرمایه گذاران داخلی و اجاره زمین به سرمایه گذاران خارجی.

حاكم بودن مقررات خاص اشتغال در مناطق

 

 

سایر ویژگیهای منطقه آزاد انزلی:

 

قرار گرفتن در مسیر كریدور بین المللی شمال – جنوب معروف به نستراك ، كه از آن به عنوان كریدور حمل و نقل قرن بیست و یكم آسیا – اروپا یاد می شود . این كریدور بندر هلسینكی در شمال اروپا را از طریق روسیه به بنادر شمال و جنوب دریای خزر ، بنادر خلیج فارس و سپس به كشورهای جنوب و شرق آسیا متصل می كند .

 

دارابودن موقعیت ویژه در زمینه ارتباط با كشورهای حاشیه دریای خزر .

 

همجواری با بنادر آستراخان و لاگان در روسیه ، كراسنودسك در تركمنستان ، اكتائو در قزاقستان و باكو در آذربایجان .

 

دسترسی از طریق راههای مناسب ، به بازارهای مصرف كشورهای CIS .

 

نزدیكی به فرودگاه بین المللی رشت با برخورداری از تجهیزات كامل ناوبری .

 

نزدیكترین منطقه آزاد به پایتخت كشور ( تهران ) و سایر مراكز صنعتی و پر جمعیت كشور به عنوان بازارهای مصرف .

 

محدوده ای كاملاً مشخص شده و دارای پایگاه اطلاعات جغرافیایی كامل ( GIS ) .

 

نزدیكی به بزرگترین ذخایر نفت و گاز دریای خزر .:: بازدید از این مطلب : 408
|
امتیاز مطلب : 2
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 1
تاریخ انتشار : دو شنبه 8 آبان 1396 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ali

ثبت شرکت در قشم

موسسه ثبت شرکت کریم خان تمامی خدمات در رابطه با ثبت شرکت در قشم را در اختیار شما قرار می دهد ، جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02188946700 تماس حاصل فرمایید.

قابلیت‌ها و مزیت‌های جزیره قشم

انتخاب محدوده‌ای به وسعت 300 كیلومتر مربع بهم پیوسته از جزیره قشم به عنوان منطقه آزاد صنعتی تجاری از سوی دولت، با بذل عنایت دقیق به مجموعه‌ای از قابلیت‌ها و مزیت‌های نسبی این جزیره بوده است كه از بین آنها می‌توان به سه دسته مزیت اصلی اشاره نمود:

 

 

1) موقعیت مكانی (ژئواكونومیك و ژئواستراتژیك)

 

 

o    قرار گرفتن جزیره قشم درنقطه‌ای استثنایی از بزرگ‌ترین گذرگاه حمل و نقل انرژی جهان.

از این گذرگاه آبی، در سال بیش از 15 هزار كشتی می‌گذرند و این روند همواره رو به افزایش است.

o    قرار گرفتن جزیره قشم بر سر راه كریدور شمال – جنوب كه با 2800 كیلومتر طول مسیر، از شاهراه‌های ارتباطی بین‌المللی در ارتباطات شرق و غرب جهان به شمار می‌رود و پیش بینی می شود تا سال 2020 نزدیك به سه هزار میلیارد دلار كالا ازاین مسیر عبور كند و از آسیا به اروپا برسد.

o    قرار گرفتن قشم در بهینه ترین نقطه از مسیر هوایی(كریدور) شرق به غرب عالم كه این امكان بالقوه را فراهم می سازد تا با ایجاد مخزن‌های سوخت، تكمیل و تجهیز فرودگاه بین‌المللی قشم، احداث سالن تعمیرات (Over Haul) ، ایجاد ترمینال خارجی و خدمات وابسته (Duty Free Shop) و سایر امكانات رفاهی بتواند با كاستن از هزینه‌های حمل و نقل هوایی تبدیل به یك هاب هوایی مهم در منطقه شود.

o    برخورداری از سواحل عمیق و مناسب برای:

- احداث اسکله‌های بزرگ جهت پهلوگیری کشتی‌هایی به ظرفیت یکصد هزار تن و بالاتر،

- ایجاد بارانداز و تأسیسات و تجهیزات عظیم بندری،

- گسترش صنایع دریایی (تعمیرات کشتی، سازه‌ها و سکوهای نفتی و ...)

- توسعه صنایع شیلات

o    نزدیك بودن به سرزمین اصلی و دسترسی سریع به امكانات اسكله‌های شهید باهنر و شهید رجایی در بندرعباس.

o    برخورداری از جمعیت بومی و فراهم بودن نیروی كار ارزان و كافی برای هرگونه فعالیت و سرمایه‌گذاری در زمینه صنعت، بازرگانی و خدمات.

o    برخورداری ازظرفیت ها و مزیت های منحصر بفرد گردشگری

در بخش های آتی، به زیرساخت‌ها و تاسیساتی كه طی  سالها  فعالیت منطقه آزاد قشم در ارتباط با موقعیت ویژه مكانی جزیره ایجاد شده (اسكله كاوه، فرودگاه بین المللی و ...) یا در دست برنامه ریزی و اجراست (بانكرینگ، پل خلیج فارس و ...) اشاره خواهد شد.

 

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت مسولیت محدود در قشم:

 

_ دو نسخه شرکتنامه که تکمیل شده و به امضا کلیه شرکا رسیده باشد

_ دو نسخه تقاضا نامه

_ دو نسخه اساسنامه

_ دو نسخه صورت جلسه مجمع عمومی موسسین

_ فتوکپی صفحه اول شناسنامه کلیه شرکا و مدیران شرکت (در صورتی که اشخاص مذکور دارای شخصیت حقوقی باشند به جای فتوکپی شناسنامه ، آگاهی روز نامه ارائه میشود)

_ تقویم نامه سرمایه غیر نقدی توسط شرکا   (در صورتی که تمام یا قسمتی از سرمایه به صورت غیر نقدی باشد شرکت جهت اخذ مجوز معرفی خواهد شد )

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت سهامی خاص در قشم:

 

_ دو نسخه اظهارنامه

_ دو نسخه اساسنامه که تکمیل شده.

_ دو نسخه صورت جلسه مجمع عمومی موسسین

_ فتوکپی صفحه اول شناسنامه کلیه مدیران و سهامداران و بازرسان

_ گواهی از یکی از بانکهای جزیره کیش که حاکی از پرداخت لااقل ۳۵% سرمایه باشد (ثبت شرکت آگاه)

 

 

 

شبکه حمل ونقل دریایی یکی از ارزانترین مؤلفه های حمل ونقل می باشد . با توجه موقعیت استراتژیك جزیره قشم از لحاظ ظرفیت ها و استعدادهای ذاتی و طبیعی در انطباق با الزامات شهر دریایی از قبیل :

 

1-    قرار گیری در موقعیت استراتژیك تنگه هرمز

2-    امكان دسترسی به آبراهه های بین المللی

3-    واقع شدن در كریدور حمل و نقل دریایی حاملهای انرژی

4-    برخورداری از 260 كیلومتر ساحل دریایی

5-    وجود وسعت سرزمینی در پذیرش حداقل چهار میلیون مهاجر از سرزمین اصلی و كشورهای همجوار

6-    وجود ذخایر عظیم نفت و گاز و برخورداری از منابع معدنی

7-    برخورداری از اسكله هایی با عمق آبخور مناسب و قابلیت پهلوگیری كشتی هایی با ظرفیت بالا

8-    بهره مندی ازمزیت های قانونی منطقه آزاد همچون:

·    معافیت مالیاتی 20 ساله برای كلیه فعالیت های اقتصادی اعم از صنعتی، تجاری و خدماتی

·    آزادی سرمایه گذاری خارجی تا میزان 100% سهام

·    معافیت از پرداخت هر گونه حقوق و عوارض گمركی و سود بازرگانی

·    تردد اتباع خارجی بدون نیاز به صدور روادید

·    آزادی كامل ورود و خروج اصل و سود سرمایه

·    تضمین كامل سرمایه های خارجی توسط دولت از طریق قانون جلب و حمایت سرمایه گذاری خارجی

·    فروش و اجاره زمین به سرمایه گذاران داخلی و اجاره به سرمایه گذاران خارجی

·    امكان ثبت حقوقی مالكیت های صنعتی و معنوی

 

 

 

1-    توسعه فرصت های گردشگری با بهره مندی از ظرفیت های دریایی (ثبت شرکت آگاه).

2-    توسعه دانش و مهارت های تخصصی در امور دریایی كشور همزمان با فعالیت مراكز آموزش عالی و موسسات فنی و حرفه ای

با این تفاصیل بنادر یکی از اولین ومهمترین مبادی ورود وخروج کالا ومسافر به جزیره می باشد لذا پیشنهاد می گردد درخصوص معرفی بنادر و بسته های تشویقی به شرح ذیل در بروشورها جهت جذب سرمایه گذار ایرانی وخارجی دستورات لازم راصادر فرمائید .

 

 

 

 

بنادر مهم جزیره قشم

 

بندربهمن با کاربری تجاری ، مسافری و عمق آبخور 9 متر ، جهت پهلوگیری شناورهای 5000 تنی

 

بندر شهید ذاکری (مسافری ) با عمق آبخور 4 متر جهت پهلوگیری شناورهای مسافری تا ظرفیت 300 نفر

 

اسکله هامون ( تفریحی ، گردشگری ) ودرصورت لایروبی می توان از این اسکله جهت پهلوگیری شناور تا 10000 تن ، داک  تعمیر شناورها و سایت پشتیبانی استفاده نمود .

 

اسکله فجر ( حمل مصالح ساختمانی ) جهت پهلوگیری بارج ویدک کش و لندینگ کرافت حامل مصالح ساختمانی

 

اسکله کاوه ( تجاری ) جهت پهلوگیری کشتی های 100000 تنی

 

مزیت های بزرگ ترین بندر قشم (بندر كاوه)

 

نزدیك ترین بندر تجاری جنوب ایران به كشورهای حاشیه خلیج فارس

 

استقرار در منطقه آزاد قشم با تمام مزایای مربوطه

 

كانال دسترسی عریض و اختصاصی (عرض 500 متر)

 

عمق آبخور زیاد (19 متر) در جذر كامل

 

وجود انبارهای سرپوشیده و سرباز با وسعت مناسب (ثبت شرکت آگاه)

 

قرارگرفتن در نزدیكی تنگه هرمز و بر سر راه خطوط كشتیرانی بین المللی در خلیج فارس با تواتر هر 12 دقیقه یك كشتی

 

نزدیكی به سرزمین اصلی و بندر شهید رجایی

 

نزدیكی به فرودگاه بین المللی قشم و نزدیكی به شهرک صنعتی تولا

 

بنادرلافت وپهل (باری ، مسافری) یکی از مبادی مهم ارتباطی جزیره با سرزمین اصلی بدلیل فاصله کمتر از 2 کیلومتر علاوه براین مطمئن ترین محل تردد مردم ، وسایل نقلیه بین سرزمین اصلی و جزیره بوده که جهت حمل ونقل کالاهای عمومی غذایی و مواد اولیه کارخانه ها و نیز ارزانترین مسیر مورد توجه می باشد .

بندر سلخ انجام عملیات بندری و خدمات سوخت رسانی به کشتیها .

 

اسکله درگهان ( باری ، مسافری ) درصورت ایجاد زیرساختها می توان از آن بعنوان یک بندر مهم استفاده نمود

 

نفت سازه جهت عملیات ساخت سازه ها وسکوهای دریایی

 

بسته های جذب سرمایه گذار

1- ساخت شهر دریایی که شامل موارد ذیل باشد :

- احداث مراکز کشتی سازی در انواع مختلف .

- ساخت تجهیزات دریائی درهمه زمینها ( حمل ونقل ، بندری ، خدماتی ، ایجاد وگسترش اسکله ها )

- ساخت تعمیرگاه های مجهز برای سرویس دهی به کشتی ها خودی و عبوری .

- ساخت صنایع دریائی و همزمان با آن انتقال تکنولوژی .

- احداث مراکز فروش قطعات و مایحتاج کشتی ها

- توسعه مرکز سوخت

- احداث دانشکده های آموزش فنون دریایی و مرکز آموزش دریایی وانتقال دانش فنون دریائی در سطوح مختلف .

- احداث مراکز سیاحتی وهتلها

- احداث وتوسعه مراکزصیادی

- احداث مراکز گمرکی وترخیص کالا

 

 

 

آثار و تبعات پیش بینی شده ایجاد شهر دریایی

1-1- افزایش درآمد ملی از طریق صنعتی پایدار و متكی بر امنیت ملی و منطقه ای

2- 1- رونق كسب و كار با ایجاد حداقل یك میلیون شغل جدید در جزیره قشم

 3-1-  بازیابی جایگاه ترانزیت و ترانشیپ كشور در رقابت پذیری با كشورهای حاشیه خلیج فارس

 

 

 

مسافت بندر بهمن با بعضی از بنادر مهم جنوب خلیج فارس :

 

دبی : 130 مایل

خورفكان عمارات : 102 مایل

شارجه : 120 مایل

خصب عمان : 42 مایل

ابوظبی : 195 مایل

مسقط عمان : 245 مایل

عجمان : 110 مایل 

دوحه قطر : 305 مایل

راس الخیمه :          80 مایل

منامه بحرین : 352 مایل

جبل علی : 148 مایل

دمام عربستان : 359 مایل

 

2. وجود منابع انرژی

 

الف - وجود ذخایر گاز طبیعی در جزیره و اطراف آن

وجود ذخایر غنی گاز طبیعی در جزیره و اطراف آن از دیگر مزیت‌های اصلی جزیره است. مخازن گازی گورزین و سلخ در جزیره واقع شده و هم‌اكنون مخزن گورزین مورد بهره‌برداری است. مخازن گازی سرخون، گاشو، سورو و نمك غربی نیز در استان هرمزگان و در نزدیكی جزیره وجود دارند كه بهره‌برداری از مخزن سرخون در حال انجام است. در كنار این مخازن می‌‌توان از مخازن گازی دریایی هنگام، سیری (میادین A ،E ) وفروز B، سلمان و صالح نیز نام برد كه احداث خط لوله دریایی انتقال گاز از میدان سیری به انتهای جزیره قشم و خط لوله خشکی انتقال گاز به منطقه گورزین به پایان رسیده است و توسعه میدان فروز B  بر اساس تفاهم نامه ای فیمابین شرکت ملی نفت فلات قاره ایران ، سازمان منطقه آزاد قشم وشرکت مپنا دردست بررسی واقدام است .

ب – ذخیره سازی مواد نفتی

بر اساس مطالعاتی که شرکت فاسترویلر درباره انتخاب بهترین و اقتصادی‌ترین منطقه جهت ذخیره‌سازی نفت خام و فرآورده‌های نفتی به عنوان منطقه پشتیبانی جزیره خارک و تأمین خوراک طرح توسعه پالایشگاه بندرعباس انجام داد، جزیره قشم به عنوان بهترین محل برگزیده شد. شرکت مهندسی و ساختمان نفت ایران عملیات اجرایی لازم برای ذخیره‌سازی به ظرفیت نهایی 30 میلیون بشکه نفت خام و فرآورده‌های نفتی را در جزیره قشم آغاز نموده است. با اجرای این پروژه، امکان ذخیره و صدور نفت خام و فرآورده‌های نفتی، امکان تأمین خوراک برای پالایشگاه‌های نفت و میعانات گازی در جزیره قشم و بندرعباس، امکان واردات کمبود سوخت، امکان تأمین و صدور انواع سوخت‌کشتی و انجام عملیات سوخت‌رسانی به کشتی‌ها، فراهم خواهد آمد.

در بخش‌های بعدی به طور مشروح درباره این پروژه توضیح داده خواهد شد.

ج – خطوط انتقال گاز و میعانات گازی

با احداث خط لوله گاز صلح و گذر آن از استان هرمزگان و از نزدیکی جزیره قشم، امکان تأمین گاز طبیعی – علاوه بر ذخایر ذکر شده – برای مجتمع‌های پتروشیمی، احداث نیروگاه‌های گازی جهت تولید و صادرات برق، سواپ گاز از ترکمنستان در شمال کشور و از طریق جزیره قشم فراهم خواهد آمد.

با انتقال خط لوله میعانات گازی از عسلویه به بندرعباس نیز امکان احداث پالایشگاه‌های میعانات گازی در جزیره و صادرات آن از طریق امکانات جزیره وجود خواهد داشت.

ضمناً ، خطوط انتقال گاز داخل جزیره شامل خطوط انتقال گاز 20 و 16 اینچ گورزین – سوزا –کاوه  - تولا به پایان رسده است و مشترکین صنعتی می توانند انشعابات خود را جهت استفاده از گاز طبیعی تکمیل نمایند .

 

 

 

3-مزیت‌های قانونی در جزیره (در كاركرد منطقه آزاد قشم)

 

 

انتخاب محدوده 300 كیلومتری از جزیره قشم برای فعالیت یك منطقه آزاد موفق كه در اجرای ماموریت خود بتواند اهداف قانونگذار را برآورده سازد، نیازمند یك سلسله تسهیلات و مزیت‌های قانونی بوده كه به شرح زیر تصویب و اعلام شده است:

1-    معافیت مالیاتی 20ساله برای فعالیت‌های اقتصادی،

2-    آزادی مشاركت و سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی به هر نسبت،

3-    تضمین كامل سرمایه خارجی و سود حاصل از آن،

4-    آزادی كامل ورود و خروج سرمایه ،

5-    معافیت پرداخت حقوق گمركی و سود بازرگانی برای واردات مواد اولیه، ماشین‌آلات و قطعات یدكی برای تولید كنندگان در منطقه،

6-    كمترین تشریفات اداری برای فعالان اقتصادی،

7-    استفاده از معافیت گمركی برای ورود كالاهای ساخته شده درمنطقه آزاد به داخل كشور به میزان ارزش افزوده،

8-    فروش و اجاره زمین به سرمایه‌گذاران داخلی و اجاره زمین به سرمایه‌گذاران خارجی،

9-    صدور ویزا برای خارجیان درمبادی ورودی منطقه آزاد،

10-    مقررات ساده و مناسب كار،

11-    امكان ایجاد نمایشگاه ثابت یا موقت بین‌‌المللی در جزیره،

12-    حمایت از علائم ثبت شده و حقوق مالكیت معنوی ،

13-    ارائه خدمات مربوط به واگذاری امتیازهای انشعاب آب و برق و تلفن،

14-    ثبت شركت‌ها و انجام كلیه نیازهای ثبتی.

 

 

 

موسسه حقوقی ثبت کریم خان با بهره گیری از وکلای مجرب ساکن منطقه آزاد قشم، کلیه امور ثبتی را در حداکثر 7 روز کاری انجام خواهد داد.:: بازدید از این مطلب : 388
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 8 آبان 1396 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ali

ثبت شرکت در کیش

موسسه ثبت شرکت کریم خان تمامی خدمات در رابطه با ثبت شرکت در کیش را در اختیار شما قرار می دهد ، جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02188946700 تماس حاصل فرمایید.

جزیره کیش با 90 کیلومتر مربع مساحت یکی از زیبا ترین جزایر خلیج فارس است که در 18 کیلومتری کرانه جنوبی ایران بین مختصات جغرافیایی 53 درجه و   53 دقیقه تا 54 درجه و 4 دقیقه طول شرقی از نصف النهار گرینویچ و 26 درجه و 29دقیقه تا 26 درجه و 35 دقیقه   عرض شمالی واقع شده است.

 

طول جزیره کیش 15 کیلومتر در محور شرقی-غربی و پهنای آن 7 کیلومتر در محور شمالی جنوبی و تقریبابیضی شکل است.

 

فاصله کیش از راه دریا تا جزیره هندورابی 28 کیلومتر، تا جزیره فارور 55 کیلومتر، تا جزیره سیری 87 کیلومتر، تا جزیره ابوموسی 177 کیلومتر، تا قشم 225 کیلومتر، تا بندر عباس 300 کیلومتر، تا چابهار 675 کیلومتر، تا بوشهر 740 کیلومتر و تا دبی 200 کیلومتر می باشد. فاصله کیش تا تهران از راه هوائی  1052 کیلومتر و از راه زمینی 1600 کیلومتر  فاصله کیش تا اصفهان نیز از راه زمینی 1200 کیلومتر است.

 

کیش از طبیعتی زیبا و منحصر به فرد برخوردار است. سواحل آرام با ماسه های مرجانی آب زلال دریا که شفافیت کم نظیر آن امکان مشاهده انواع آبزیان را در عمق چند متری مقدور می سازد. پوشش گیاهی مناسب و سرسبزی و طراوت آن به ویژه در هفت ماه از سال چشم اندازی زیبا و تماشائی به آن بخشیده است که سالانه حدود یک میلیون نفر از دوستداران طبیعت و دریا را به سوی خود جلب  می کند.

 

جزیره كیش در مسیر رفت و آمد مهم‌ترین راههای تجاری بین‌‌المللی دریایی در خلیج فارس و در مركز بزرگترین بازار منطقه واقع شده و از این نظر سرمایه‌گذاری در كیش برای انتقال كالا و خدمات به مناطق مختلف حوزه خلیج فارس از توجیه مناسبی برخوردار است. علاوه بر این وجود امكانات مناسب سخت افزاری و نرم افزاری، توسعه تجارت و خدمات مالی در سطح منطقه زمینه را برای توسعه فعالیتهای بازرگانی در منطقه فراهم كرده است. وجود بازارهای مدرن تجاری و خدماتی، بندرگاه با ظرفیت پهلوگیری كشتیهای ده‌هزار تنی، موقعیت استراتژیك كیش (نزدیكی و دسترسی سهل به بازارهای تولید و مصرف) تمهید بستر مناسب قانونی و ظرفیت سازی های انجام شده برای ایجاد و گسترش نهادهای پولی و مالی و همچنین بورس كالا و خدمات، ظرفیت قابل توجهی را در زمینه فعالیت‌های تجاری در منطقه ایجاد نموده‌است .

همچنین یكی از سیاست‌های راهبردی توسعه منطقه، گسترش خدمات تجاری و بازرگانی است. بر اساس راهكارهای اتخاذ شده سالانه نمایشگاههای متعددی در كیش برگزار می‌شود.

 

 

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود:

 

 

 

1- دو نسخه شرکت نامه که تکمیل شده و به امضاء کلیه شرکاء رسیده باشد.

 

2- دو نسخه تقاضانامه که تکمیل شده و به امضاء کلیه شرکاء رسیده باشد.

 

3- دو نسخه اساسنامه که تکمیل و تمامی صفحات آنها به امضاء کلیه شرکاء رسیده باشد.

 

4- دو نسخه صورتجلسه مجمع موسس که تکمیل شده و به امضاء شرکاء و مدیران رسیده باشد.

 

5- فتوکپی صفحه اول شناسنامه کلیه شرکاء و مدیران شرکت

 

(در صورتی که اشخاص مذکور دارای شخصیت حقوقی باشند، به جای فتوکپی شناسنامه، آگهی روزنامه ارائه شود.)

 

6- تقویم نامه سرمایه غیر نقدی توسط شرکاء (در صورتی که تمام یا قسمتی از سرمایه به صورت غیر نقدی باشد، شرکت جهت اخذ مجوز معرفی خواهد شد.)

 

7- فتوکپی مجوز فعالیت فعالیت اقتصادی به نام شرکت که توسط مدیریت بازرگانی صادر شده باشد. (پیش از ارائه کلیه مدارک مبنی بر دریافت حق شارژ)

 

8- تاییدیه هزینه های مربوط به ثبت شرکت و درج آگهی پس از تکمیل کلیه مدارک.

 

9- پلمپ دفتر تجاری شرکت (یک جلد دفتر کل و یک جلد دفتر روزنامه) در مرحله پایانی.

 

 

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص:

 

 

 

1- دو نسخه اظهار نامه که تکمیل شده و به امضاء کلیه سهامداران رسیده باشد.

 

2- دو نسخه اساسنامه که تکمیل شده و تمامی صفحات به امضاء کلیه سهامداران رسیده باشد.

 

3- دو نسخه صورتجلسه مجمع موسس که به امضاء کلیه سهام داران و بازرسان رسیده باشد.

 

4- دو نسخه صورتجلسه اولین جلسه هیات مدیره که به امضاء کلیه مدیران رسیده باشد.

 

5- فتوکپی صفحه اول شناسنامه کلیه مدیران، سهامداران و بازرسان (در صورتی که اشخاص مذکور دارای شخصیت حقوقی باشند به جای فتوکپی شناسنامه آگهی روزنامه رسمی ارائه شود.)

 

6- گواهی از یکی از بانک های جزیره کیش که حاکی از پرداخت لااقل 35 درصد سرمایه باشد.

 

7- تقویم نامه سرمایه غیر نقدی توسط کارشناس رسمی دادگستری در صورتی که تمام یا قسمتی از سرمایه شرکت به صورت غیر نقدی باشد.

 

8- فتوکپی مجوز فعالیت اقتصادی به نام شرکت که توسط مدیریت بازرگانی صادر شده باشد.

 

9- تاییدیه هزینه های مربوط به ثبت شرکت و درج آگهی پس از تکمیل کلیه مدارک (موسسه حقوقی ثبت کریم خان)

 

10- پلمپ دفاتر تجاری شرکت (یک جلد دفتر کل و یک جلد دفتر روزنامه ) در مرحله پایانی ثبت

 

تذکر مهم: قبل از تکمیل کردن مدارک باید موافقت امور حقوقی در مورد نام شرکت اخذ شود. به علاوه مدارک ارائه شده حتی الامکان تایپ شود. چنانچه اوراق به صورت دست نویس تهیه شده باشند با خط خوش و خوانا، بدون قلم خوردگی یا لاک گرفتن و با قلم واحد تنظیم گردد.

 

 

 

جهت ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش (در 7 روز کاری) و برخورداری از معافیت مالیاتی، با مشاورین ما تماس حاصل بفرمایید.:: بازدید از این مطلب : 394
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 8 آبان 1396 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ali

 ثبت شرکت تعاونی

موسسه ثبت شرکت کریم خان تمامی خدمات در رابطه با  ثبت شرکت تعاونی را در اختیار شما قرار می دهد ، جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02188946700 تماس حاصل فرمایید.

شرکت تعاونی(Co-operative) مشارکتی است که عده‌ای از افرادی که هم‌صنف یا تناسبی مشابه دارند مثلاً همسایه، دوست، خویشاوند یا همشهری هستند برای دستیابی به منافع مشترک گردهم می‌آیند و در حقیقت بهم کمک می‌کنند و برای تهیه مسکن یا خرید مایحتاج یا کسب اعتبار و وام تعاونی درست می‌کنند، سرمایه معینی را درمیان می‌گذارند و دسته‌جمعی مشکل را حل مینمایند. در واقع اعضای شرکت در کنار یکدیگر، جمعیتی کوچک را پدید می‌آورند که بعنوان مثال در تهیه کالاهای مورد نیاز اعضا، با جمع‌آوری پول جزئی که هر عضو می‌پردازد کالای مورد احتیاج اعضا را از دست اول خریداری و به همان قیمت تمام شده یا سود خیلی جزئی به اعضا می‌فروشد و به ین طریق واسطه‌های غیر ضروری در کسب و تجارت و صاحبان این گونه مشاغل کاذب حذف می‌گردند.

 

در شرکت تعاونی ممکن است اعضا دارای سرمایه و سهم یکسان از سود نداشته باشند اما هرعضو بدون توجه به درصد سهامش، یک رای دارد و نسبت سهام به رای وجود ندارد. درواقع تعاونی، متکی به اعضاء است نه به سرمایه (منبع: ویکیپدیا Wikipedia)

 

 

 

انواع شرکت های تعاونی:

۱- شرکت تعاونی تولیدی: شرکتی است که به منظور اشتغال در امور مربوط به کشاورزی، دامداری، دامپروری، پرورش و صید ماهی، شیلات، صنعت، معدن، عمران شهری، روستائی، عشایری و نظایر اینها فعالیت می‌نماید و مجموعاًَ یک واحد تولیدی را در آن اداره می‌نمایند.

 

۲- شرکت تعاونی توزیعی: شرکتی است که در امور مربوط به تهیه و توزیع کالا، مسکن، خدمات و سایر نیازمندیهای اعضاء فعالیت می‌نماید. آن دسته از شرکتهای تعاونی که فعالیت آنان تواماًَ تولیدی و توزیعی باشد را شرکت تعاونی تولیدی و توزیعی نامند.

 

شرکت‌های تعاونی تولیدی مانند دامداران،کشاورزان، پرورش دهندگان زنبور عسل یا صاحبان صنایع و هر گروهی دیگر که در رده تولیدی نام برده شده‌اند، در صورت تشکیل تعاونی برای تامین نیازهای خود از نوع تعاونیهای توزیعی (تامین کننده نیازتولید کنندگان) محسوب می‌شوند.

 

انواع شرکت های تعاونی از لحاظ نوع عضویت:

 

 

 

۱ - شرکت تعاونی عام: شرکتی است که عضویت در آن برای همه آزاد می‌باشد، تعداد اعضاء در این تعاونیها حداقل ۵۰۰ نفر و براساس نوع تعاونی که وزارت تعاون تعیین کرده مشخص می‌شود.

 

۲ - شرکت تعاونی خاص: شرکتی است که عضویت درآن برای گروهی خاص مانند کارگران، دانشجویان، کشاورزان، زنان، پزشکان، وکلای دادگستری، اعضاء هر صنف و مشاغل خاص و نظایر اینها با رعایت شرایط آزاد تعیین می‌شود.

 

انواع شرکت های تعاونی برحسب گرایش:

 

_ کشاورزی

_ صنعتی

_ معدنی

_ خدماتی

_ مسکن

_ فرش دستباف

_ تامین کننده نیاز تولید کنندگان

_ تامین کننده نیاز مصرف کنندگان

_ اعتبار

_ حمل و نقل

_ چند منظوره

_ منابع طبیعی

 

شرایط و ضوابط ثبت شرکت تعاونی:

 

شرکت تعاونی حداقل با ۷ نفر عضو می‌تواند تاسیس شود که شرایط قانونی را برای عضویت در شرکتهای تعاونی داشته باشند. از جمله تابعیت ایرانی، نداشتن ممنوعیت قانونی و حجر، و در شرکتهای تعاونی مشابه عضو نباشد.

 

شرکت تعاونی توسط هیئت موسس تاسیس می‌شود و پس از آن از کسانی که شرایط عضو شدن را دارند دعوت می‌کند. هیات موسس پس از تهیه طرح و اساسنامه و دیگر مشخصات تعاونی اقدام به دریافت موافقت نامه تشکیل تعاونی از وزارت تعاون مینماید و پس از دریافت اجازه نامه ثبت شرکت تعاونی از وزارت تعاون، شرکت را ثبت مینماید، پس از آن پروانه تاسیس شرکت تعاونی بوسیله وزارت تعاون صادر می‌شود.

 

اعضا در جلسه مجمع عمومی عادی، اعضای هیئت مدیره و بازرس‌های شرکت تعاونی خود را انتخاب می‌کنند.

 

در شرکتهای تعاونی همه با هم برابرند و همه همکار یکدیگرند و از نظر نژاد، زبان، رنگ پوست، ملیت، شغل و غیره هیچکدام از اعضاء بردیگری برتری ندارند. همچنین رشته تعاون و رفاه در دانشگاه های کشور دانشجو می پذیرد.

 

 

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت تعاونی:

 

_ کپی شناسنامه، کارت ملی و مدارک تحصیلی موسسین

_ گواهی پایان خدمت نظام وظیفه عمومی یا معافیت

_ برگ عدم سوء پیشینه موسسین

_ مجوز اداره کل تعاون یا اداره تعاون شهرستان ذیربط(تصویر موافقتنامه تشکیل)

_ اساسنامه تصویب شده شرکت تعاونی در اولین مجمع عمومی عادی (۳ نسخه)

_ آگهی دعوتنامه تشکیل اولین مجمع عمومی عادی فرم شماره ۳ (۳ نسخه)

_ صورتجلسه اولین مجمع عمومی عادی دال بر تصویب اساسنامه و انتخابات اولین هیئت مدیره و بازرسی یا بازرسان فرم شماره ۴ (۳ نسخه)

_ رسید پرداخت سرمایه شرکت طبق اساسنامه به صندوق تعاون (۳ نسخه)

_ لیست اسامی و اعضاء حاضرین در اولین مجمع عمومی عادی فرم شماره ۵ (۳ نسخه)

_ لیست اسامی و مشخصات و نشانی کلیه اعضاء و سهامداران تعاونی فرم شماره ۷ (۳نسخه)

_ صورتجلسه اولین هیئت مدیره دال بر انتخاب رئیس، نایب رئیس و منشی هیئت مدیره و تعیین مدیر عامل و تعیین صاحبان امضای مجاز (فرم شماره ۶)(۳ نسخه)

_ لیست و مشخصات اعضای هیئت مدیره، بازرسان و مدیرعامل و همینطور اعضای علی البدل(فرم شماره ۴) به همراه تصویرشناسنامه وآخرین مدرک تحصیلی آنها کلیه مدارک فوق توسط ثبت شرکت کریم خان آماده می گردد.

 

پس از ارائه مدارک مربوط به موسسین شرکت تعاونی به ثبت شرکت کریم خان ، کلیه مراحل انجام شده و در نهایت پس از یک هفته موافقت نامه اداره تعاون اعلام می گردد. سپس پس از مطلع شدن متقاضیان، اقدامات کلی و پایانی ثبت تعاونی توسط ثبت شرکت کریم خان انجام می گیرد.:: بازدید از این مطلب : 389
|
امتیاز مطلب : 1
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 1
تاریخ انتشار : دو شنبه 8 آبان 1396 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ali

ثبت شرکت تضامنی

موسسه ثبت شرکت کریم خان تمامی خدمات در رابطه با ثبت شرکت تضامنی را در اختیار شما قرار می دهد ، جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02188946700 تماس حاصل فرمایید.

ثبت شرکت تضامنی و صرافی

 شرکت تضامنی:

 شرکت تضامنی، شرکتی است که تحت نام مخصوص برای امور تجاری بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل می‌شود. اگر دارایی شرکت برای تأدیه‌ تمام قروض کافی نباشد، هر یک ازشرکاء مسئول پرداخت تمام قروض شرکت است. هر قراری که بین شرکاء برخلاف این، ترتیب داده شده باشد در مقابل اشخاص ثالث، کان لم یکن خواهد بود. در نام شرکت تضامنی باید عبارت «شرکت تضامنی» ‌و لااقل اسم یک نفر از شرکاء ذکر شود.

 

به عبارتی دیگر شرکت تضامنی که به لاتین: general partnership نامیده می شود، شرکتی است که تحت اسم بخصوصی جهت امور تجاری بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل می‌شود. اگر دارایی شرکت برای تادیه تمام قروض شرکت کافی نباشد٬ هرکدام از شرکا مسئول پرداخت تمامی قروض می‌باشند. در صورتی که نام برخی مالکان شرکت و در نام شرکت آمده باشد، ماهیت شرکت، تضامنی محسوب می‌شود. شرکت تضامنی ساده‌ترین نوع از شراکت است که برای امور تجارتی بین دو یا چند نفر، تشکیل می‌شود و در آن شرکاء فعالیت‌های مستمر و مستقل کارآفرینی را تحت نام یکشرکت اجرا می‌کنند. موسسین در قبال کلیه بدهی‌های شرکت، شخصاً مسئولیت دارند.

 

نام شرکت تضامنی به شکل: ( شرکت تضامنی + نام یکی از شرکا + شرکا ) می باشد. مثال: شرکت تضامنی امینی و شرکا.

 

درصورتیکه موضوع شرکت تضامنی، صرافی (خرید و فروش و حواله ارزی، خرید و فروش سکه و...) باشد، قبل از ثبت شرکت نیاز به اخذ مجوز از بانک مرکزی و همچنین تادیه حداقل مبلغ 40 میلیارد ریال (برای تهران و شهرهای بزرگ) و مبلغ 20 میلیارد ریال (برای شهرهای کوچک) تماما بصورت نقدی نزد یکی از موسسات اعتباری می باشد.

 

حداقل ۷۰ درصد از سرمایه صرافی مؤسسه اعتباری، همواره باید به طور مستقیم متعلق به مؤسسه اعتباری ذی ربط باشد.

 

بانک مرکزی می تواند هر زمان که صلاح بداند نسبت به تغییر و اعلام حداقل سرمایه موضوع این ماده اقدام نماید.

 

در صورتی که سرمایه صرافی به دلیل زیان از سرمایه ثبت شده کمتر شود، صرافی موظف است حداکثر طی مدت سه ماه سرمایه خود را تکمیل نماید.

 

اجازه نامه تأسیس صرافی صرفا به منظور انجام امور ثبتی صادر می شود و شروع به فعالیت صرافی منوط به کسب مجوز فعالیت از بانک مرکزی است.

 

مدت اعتبار اجازه نامه تأسیس، حداکثر شش ماه پس از صدور است.

 

صرافی موظف است پس از ثبت و تأسیس، حداکثر طی مدت شش ماه از تاریخ ثبت، نسبت به اخذ اجازه نامه فعالیت از بانک مرکزی اقدام نماید.

 

در صورتی که صرافی پس از گذشت شش ماه از تاریخ ثبت، نسبت به اخذ اجازه نامه فعالیت از بانک مرکزی اقدام ننماید و یا موجبات اخذ اجازه نامه فعالیت از بانک مرکزی را فراهم نسازد؛ ضمن کان لم یکن تلقی شدن اجازه نامه تأسیس وعدم صدور اجاز هنامه فعالیت، صرافی موظف به انحلال قانونی شرکت است.

 

اجازه نامه فعالیت برای بار اوّل با مدت اعتبار دو سال صادر و اعطا می گردد و برای دفعات بعد و در صورت تأیید عملکرد صرافی توسط بانک مرکزی، با مدت اعتبار حداکثر پنج سال قابل تمدید می باشد.

 

مؤسسین و شرکای صرافی مجاز به واگذاری صرافی به غیر در قالب هی چ یک از عقود از جمله عقد اجاره، نمی باشند.

 

هرگونه تغییر و جایگزینی در شرکای صرافی در قالب شرکت تضامنی مشروط به رضایت تمام شرکا، احراز شرایط لازم و موافقت بانک مرکزی است.

 

 

 

الزامات سهامداران و شرکای صرافی:

 _ سهامداران، شرکا، اعضای هیأت مدیره و مدیرعامل صرافی باید از شرایط ذیل برخوردار باشند:

_ دارا بودن تابعیت ایران و سکونت در ایران؛

_ سکونت در شهر محل فعالیت صرافی برای مدیرعامل؛

_ پیرو یکی از ادیان رسمی کشور؛

_ داشتن حداقل ۲۵ سال تمام برای اعضای هیأت مدیره و حداقل ۳۰ سال تمام برای مدیرعامل صرافی؛

_ داشتن صلاحیت فردی؛

_ نداشتن سابقه چک برگشتی رفع سوءاثرنشده در شبکه بانکی کشور؛

_ نداشتن بدهی غیرجاری به مؤسسات اعتباری؛

_ نداشتن سمت مدیرعامل، عدم عضویت در هیأت مدیره و همچنین نداشتن همزمان سهم یا سهم الشرکه در سایر صرافی ها و یا مشارکت همزمان در تأسیس صرافی های دیگر؛

_ دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی و یا حداقل پنج سال سابقه فعالیت بانکی در بانک ها و مؤسسا ت اعتباری غیربانکی و یا فعالیت صرافی در صرافی های مجاز برای مدیرعامل؛

_ دارا بودن گواهی نامه مهارت های انجام عملیات صرافی از مؤسسات.

 

اکثر قوانین این نوع شرکت مانند شرکت با مسئولیت محدود است.

 

 جهت دریافت اطلاعات بیشتر راجع به قوانین صرافی ها، با موسسه ثبت شرکت کریم خان در ارتباط باشید.

مدارک لازم برای ثبت شرکت تضامنی:

 ۱-دو نسخه شرکتنامه تکمیل شده

۲-دو نسخه تقاضانامه تکمیل شده

۳-دو نسخه اساسنامه تکمیل شده

۴-تکمیل فرم تعیین نام به ترتیب اولویت نام های پیشنهادی و همچنین فیش واریزی

۵-اصل مجوز فعالیت از مراجع ذی ربط در مواردی که ثبت موضوع نیاز به مجوز داشته باشد.

۶-کپی برابر با اصل مدارک هویتی کلیه ی شرکاء، مدیران و هیات نظار(در مواردی که تعداد شرکا بیش از ۱۲ نفر باشند). (توسط کارفرما)

۷-اصل گواهی عدم سوءپیشینه جهت امضای هیئت مدیره،مدیر عامل (توسط کارفرما)

۸-دو نسخه صورتجلسه ی مجمع عمومی موسسین

۹-دو نسخه صورتجلسه ی هیات مدیره

۱۰-اصل وکالتنامه ی وکیل دادگستری در صورتی که ثبت شرکت توسط وکیل صورت پذیرد.

 :: بازدید از این مطلب : 419
|
امتیاز مطلب : 3
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 1
تاریخ انتشار : دو شنبه 8 آبان 1396 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ali

 ثبت شرکت سهامی خاص

موسسه ثبت شرکت کریم خان تمامی خدمات در رابطه با  ثبت شرکت سهامی خاص را در اختیار شما قرار می دهد ، جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02188946700 تماس حاصل فرمایید.

شرکت سهامی خاص، شرکتی است از انواع شرکت های سهامی که بین سه نفر یا بیشتر تشکیل می شود و سرمایه آن به سهام تقسیم می شود. مشخصات شرکت های سهامی خاص به شرح ذیل است:

 

1. حداقل سهام دار سه نفر

2. بازرسین دو نفر

3. مبلغ اسمی سهم محدودیت ندارد

4. سهام شرکت بر خلاف سهامی عام، قابل عرضه در بورس نیست و دارای ارکانی از جمله اساسنامه، مجمع عمومی، هیات مدیره، مدیر عامل، بازرس و غیره می باشد.

5. افتتاح حساب هنگام ثبت شرکت الزامیست

6. حداکثر مدت تصدی مدیران دو سال است

 

 

مدارک مورد نیاز:

 1. کپی شناسنامه و کارت ملی کلیه سهامداران و بازرسین (کپی برابر اصل)

2. اصل گواهی عدم سوء پیشینه هیات مدیره و بازرسین

3. امضاء کلیه صفحات اساسنامه بعلاوه اظهارنامه و وکالتنامه

4. فیش واریزی حداقل 35 درصد سرمایه بانکی بنام حساب در شرف تاسیس

5. قابل ذکر است که به درخواست متقاضی تنظیم اساسنامه و اظهارنامه توسط ثبت شرکت کریم خان انجام میگیرد.

قوانین و مشخصات:

 

قوانین و مقررات مربوط به شرکتهای سهامی خاص و اداره آن در مواد 1 الی 300 قانون تجارت درج شده است و شرکتهای سهامی خاص در موارد ذیل منحل می شوند:

1. انجام موضوع شرکت

2. خاتمه مدت

3. ورشکستگی

4. تصویب مجمع عمومی فوق العاده

5. حکم دادگاه

مدت زمان ثبت شرکت سهامی خاص بین 10 الی 15 روز کاری است. جهت استعلام هزینه ها با مشاورین ما در تماس باشید.:: بازدید از این مطلب : 360
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 8 آبان 1396 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ali

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 موسسه ثبت شرکت کریم خان تمامی خدمات در رابطه با ثبت شرکت با مسئولیت محدود را در اختیار شما قرار می دهد ، جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02188946700 تماس حاصل فرمایید.

شرکت با مسئولیت محدود:

 

ماده 94 قانون تجارت، شرکت با مسئولیت محدود را چنین معرفی می کند: "شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده و هر یک از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد، فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت است".

 

 

تفاوت های اصلی با شرکت سهامی خاص:

 

    شرکت با مسئولیت محدود با حداقل دو نفر قابل ثبت شدن است (در شرکت سهامی خاص حداقل 3 نفر سهامدار و هیئت مدیره نیاز است).

    انتخاب بازرس اجباری نیست (در شرکت سهامی خاص الزامیست).

    افتتاح حساب هنگام ثبت شرکت الزامی نیست (در شرکت سهامی خاص اجباری است).

    مدت تصدی مدیران نامحدود است (در شرکت سهامی خاص حداکثر دو سال است).

 

 

مدارک مورد نیاز:

 

    کپی شناسنامه و کارت ملی کلیه شرکاء (کپی برابر اصل)

    اصل گواهی عدم سوء پیشینه هیات مدیره

    امضاء کلیه صفحات اساسنامه بعلاوه تقاضانامه و شرکتنامه و وکالتنامه

    قابل ذکر است که به درخواست متقاضی تنظیم اساسنامه و شرکتنامه توسط ثبت شرکت کریم خان انجام میگیرد.

 

قوانین و مشخصات:

 

قوانین و مقررات مربوط به شرکتهای با مسئولیت محدود در مواد 94 تا 116 قانون تجارت بیان شده است. در موارد ذیل شرکت با مسئولیت محدود منحل می شود:

 

    انجام موضوع شرکت

    انقضاء مدت

    موافقت عده ای از شرکاء

    فوت یکی از شرکاء مشروط به درج در اساسنامه

 

 مدت زمان ثبت شرکت با مسئولیت محدود بین 10 الی 15 روز کاری است. جهت استعلام هزینه ها با مشاورین ثبت شرکت کریم خان در ارتباط باشید.:: بازدید از این مطلب : 351
|
امتیاز مطلب : 3
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 1
تاریخ انتشار : دو شنبه 8 آبان 1396 | نظرات ()