ثبت شرکت در انزلی
نوشته شده توسط : ali

ثبت شرکت در انزلی

منطقه آزاد انزلی و محدوده آن در ابتدای تاسیس:

موسسه ثبت شرکت کریم خان تمامی خدمات در رابطه با ثبت شرکت در انزلی را در اختیار شما قرار می دهد ، جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02188946700 تماس حاصل فرمایید.

منطقه آزاد تجاری - صنعتی انزلی به موجب ماده واحده قانون ایجاد مناطق آزاد تجاری – صنعتی آبادان و خرمشهر، جلفا و بندر انزلی ( مصوب ۲۳/۶/۱۳۸۲ مجلس ) كه اشعار می دارد " محدوده ای از منطقه شهرستانهای آبادان و خرمشهر و محدوده ای از شهرستانهای جلفا و بندر انزلی كه هیات وزیران تعیین می كند به عنوان مناطق آزاد تجاری – صنعتی شناخته می شود . كه این مناطق در كلیه امور بر اساس قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری – صنعتی مصوب ۷/۶/۱۳۷۲ و اصلاحات بعدی آن اداره خواهند شد " ایجاد گردید .

اساسنامه سازمان در مورخ ۴/۵/۱۳۸۳ به تایید هیات محترم دولت رسیده و نقشه محدوده در تاریخ ۸/۳/۱۳۸۴ ابلاغ گردیده است. بنابراین سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی سازمانی نوپاست كه عملاً از اواخر سال ۸۴ فعالیتهای خورا بر اساس این قانون شروع كرده است. منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی اهدافی همچون عمران و آبادانی و ارایه خدمات عمومی، رشد و توسعه اقتصادی، جذب سرمایه گذاری خارجی و داخلی، ایجاد اشتغال سالم و مولد، تنظیم بازار كار و كالا، تشویق تولید و صادرات كالا، ورود و حضور فعال در بازارهای منطقه ای و جهانی، جذب فناوریهای جدید و انتقال علم و دانش فنی به عوامل تولید داخلی همسو با توسعه علمی و فناوری جهان، تسریع در فرآیندهای تجاری و اقتصادی و فناوری را با ایجاد بستر مناسب جهت انجام آزمایشی طرحها و تعمیم آن به سراسر كشور كه رسالت تعامل فعال با جهان، منطبق با اسناد چشم انداز بیست ساله كشور را دنبال می كند.

این منطقه شامل محدوده ای از شهرستان انزلی به مساحت تقریبی ۳۲۰۰ هكتار خشكی و تا عمق دو كیلومتر از آبهای ساحلی محدوده می شد. محدوده منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی ( به غیر از محدوده بندری ) از غرب به اراضی نیروی دریایی و محدوده روستای طالب آباد و از سوی شرق به روستای چپرپرد پایین منتهی می شود.

كه در سه محدوده جدا از هم به شرح ذیل در نظر گرفته شده است كه هر یك پتانسیل خاص خود را دارند. این سه محدوده عبارتند از: ناحیه گلشن و فاز تجارت به مساحت ۲۰۹۱ هكتار كه شامل اراضی مناسب طبیعی، با تراكم جمعیت پایین و مناطق مسكونی، كمترین مقدار زمین جهت شالی كاری، دسترسی به سواحل مناسب و وجود اماكن و تاسیسات تفریحی و توریستی منطقه.

 

شهرك صنعتی حسن رود و ناحیه اطراف آن به مساحت ۹۴۶ هكتار كه شامل شهرك صنعتی، اراضی منابع ملی و مجاور تالاب می باشد.

محدوده بندری منطقه آزاد انزلی به مساحت ۱۰۶ هكتار، كه این امر مطلوبیت وجاذبه های منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی را برای ارائه تسهیلات در زمینه تخلیه و بارگیری و سایر امور ارتقا داده است.

 

افزایش محدوده منطقه آزاد انزلی در اردیبهشت ماه ۱۳۹۳

 

با پیگیری های صورت گرفته از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی؛ بنا بر تصویب نامه وزیران عضو شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی كه به تأیید ریاست محترم جمهور رسید بنا بر پیشنهاد دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی و به استناد ماده واحده قانون ایجاد مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی آبادان و خرمشهر، جلفا و بندرانزلی ـ مصوب ۱۳۸۲ـ و با رعایت تصویب‌نامه شماره ۱۱۳۲۰۰/ت۴۹۵۱۶هـ مورخ ۵/۶/۱۳۹۲ محدوده منطقه آزاد انزلی گسترش یافت:

 

۱ـ محدوده‌ای به مساحت (۶۴۸۹) هكتار مشتمل بر محدوده‌های زیر به شرح نقشه پیوست كه تأییدشده به مهر دفتر هیأت دولت است، به محدوده منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی انزلی الحاق می‌شود:

 

الف ـ محدوده‌ای به مساحت (۵۵۷۸) هكتار از شمال به طول (۲۱۹۰۵) متر به دریا، از جنوب به طول (۲۹۰۵۲) متر به اراضی محدوده شهرستان رشت، از غرب به طول (۳۳۵۰) متـر به مـحدوده فـعلی منطقه آزاد تـجاری ـ صنعتی انزلی و از شـرق بـه طول (۶۱۸۱) متر به رودخانه سفیدرود واقع در شرق محدوده فعلی منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی انزلی.

 

ب ـ محدوده‌ای به مساحت (۴۰۸) هكتار از شمال به طول (۵۷۰۷) متر به دریا، از جنوب به طول (۱۱۵۰) متر به اراضی روستای طالب‌آباد شهرستان بندرانزلی، (ثبت شرکت کریم خان) از شرق به طول (۵۴۶) متر به محدوده فعلی منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی انزلی و از غرب به طول (۱۳۸۶) متر به كانال طالب‌آباد انزلی.

 

ج ـ جمع مساحت افزایش داده شده در جنوب منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی انزلی بابت اصلاح محدوده مصوب فعلی جنوباً به كنار گذر امامزاده هاشم به انزلی به مساحت (۲۸۰) هكتار و مساحت دریایی به عمق (۲) كیلومتر از محدوده فعلی منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی انزلی در محل روستای چپرپرد تا رودخانه سفیدرود.

 

۲ـ سازمان منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی انزلی موظف به تهیه طرح جامع محدوده یادشده با در نظر گرفتن گرایش‌های غالب منطقه و ارایه آن به دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی می‌باشد.

 

۳ـ سازمان مذكور موظف به رعایت الزامات زیست محیطی در محدوده یادشده می‌باشد.

 

درنتیجه محدوده منطقه آزاد انزلی از ۳۲۰۰ هكتار به بیش از ۹۴۰۰ هكتار افزایش یافت.

 

 

 

 

 

مزیتهای قانونی منطقه آزاد انزلی

 

 

آزادی كامل ورود و خروج سرمایه.

آزادی مشاركت سرمایه گذاری خارجی تا سقف ۱۰۰ درصد.

تضمین كامل سرمایه های خارجی و سود حاصل از آنها.

معافیت مالیاتی ۱۵ ساله كه تا ۲۰ سال افزایش پیدا نموده است.

معافیت از پرداخت هرگونه حقوق گمركی و سود بازرگانی برای واردات مواد اولیه، ماشین آلات و قطعات یدكی جهت تولید كنندگان منطقه.

معافیت گمركی برای ورود كالاهای ساخته شده در منطقه آزاد به داخل كشور به میزان ارزش افزوده.

امكان ترانزیت و صدور مجدد كالا بدون محدودیت.

امكان مشاركت سرمایه گذاری داخلی و خارجی.

معافیت گمركی برای ورود كالاهای ساخته شده در منطقه به داخل كشور.

امكان ورود كالا بدون پرداخت عوارض گمركی و سود بازرگانی منطقه.

امكان ورود اتباع خارجی از طریق مبادی ورودی و خروجی مجاز مناطق ،بدون نیاز به صدور روادید قبلی.

فروش و اجاره زمین به سرمایه گذاران داخلی و اجاره زمین به سرمایه گذاران خارجی.

حاكم بودن مقررات خاص اشتغال در مناطق

 

 

سایر ویژگیهای منطقه آزاد انزلی:

 

قرار گرفتن در مسیر كریدور بین المللی شمال – جنوب معروف به نستراك ، كه از آن به عنوان كریدور حمل و نقل قرن بیست و یكم آسیا – اروپا یاد می شود . این كریدور بندر هلسینكی در شمال اروپا را از طریق روسیه به بنادر شمال و جنوب دریای خزر ، بنادر خلیج فارس و سپس به كشورهای جنوب و شرق آسیا متصل می كند .

 

دارابودن موقعیت ویژه در زمینه ارتباط با كشورهای حاشیه دریای خزر .

 

همجواری با بنادر آستراخان و لاگان در روسیه ، كراسنودسك در تركمنستان ، اكتائو در قزاقستان و باكو در آذربایجان .

 

دسترسی از طریق راههای مناسب ، به بازارهای مصرف كشورهای CIS .

 

نزدیكی به فرودگاه بین المللی رشت با برخورداری از تجهیزات كامل ناوبری .

 

نزدیكترین منطقه آزاد به پایتخت كشور ( تهران ) و سایر مراكز صنعتی و پر جمعیت كشور به عنوان بازارهای مصرف .

 

محدوده ای كاملاً مشخص شده و دارای پایگاه اطلاعات جغرافیایی كامل ( GIS ) .

 

نزدیكی به بزرگترین ذخایر نفت و گاز دریای خزر .

:: بازدید از این مطلب : 410
|
امتیاز مطلب : 2
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 1
تاریخ انتشار : دو شنبه 8 آبان 1396 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: